Instagram insanlığın başına gelen en güzel şeylerden biri. Bu platformdaki gelişmeleri takip ediyorum ve geleceğe olan ümidim artıyor. Birçok işlev tek sitede toplanmış. Günümüzde Intagram olmazsa olmaz ve orada başarılı olabilmek çok önemli. Bu işlere yabancıysanız bugün sizlere bu platformda başarılı olmanın yollarından bahsedeceğim.

İlk olarak bir Instagram hesabı açın ve insanların “Aa! Senin Instagram’ın yok mu?” şeklindeki sorularından kurtulun. Sizin ne haddinize Instagram hesabı sahibi olmamak? Hangi çağda yaşıyorsunuz? Hemen bir hesap açın, sevdiğiniz sevmediğiniz birçok insanı ekleyin ve özel hayatınızı paylaşmaya hemen başlayın. Sevmediğiniz insanların paylaşımlarını görüp göz devirin, sevdiğiniz azınlıkta olan insanların paylaşımlarını beğenip onlara destek olun. O beğeniler bir gün düğünlerde takılan altınlar gibi size iade edilecek ve bir şey paylaştığınızda çok beğeni almanız çok önemli. Sakla samanı gelir zamanı.

İçinizde kendinizi kusurlu, eksik hissediyor ve insanlardan kusurlarınızı gizlemek mi istiyorsunuz? O halde Instagram sizin için biçilmiş kaftan! Instagram’da ne kadar pahalı yemekler yediğinizi, havalı şeyler yaptığınızı paylaşın ve insanlara ne kadar eksiksiz, harika biri olduğunuzu ispatlayın. Böylece kimse içinizde gizli sosyal kaygınızı göremez ve değerli biri olursunuz, çünkü değeriniz Instagram’da aldığınız beğeni sayısıyla doğru orantılı. Kendinizi ve beğeni sayılarınızı diğer insanlarla ve beğeni sayılarıyla kıyaslayıp kendinizi değersiz hissedin ve bu durumu yenmek için tehlikeli yerlerde canınızı tehlikeye atıp selfie çekin ve paylaşın. Sizi takmayan insanları etkilemek için elinizden geleni ardınıza koymayın.

Çektiğiniz selfielerde ve diğer paylaşımlarınızda filtreler uygulayın ve sevmediğiniz fiziksel özelliklerinizi yok edin. Sivilceleriniz mi var? Photoshopla veya bolca makyajla yüzünüzü bembeyaz yapın. Fazla kilonuz mu var? Zayıf gözüktüğünüz bir açı bulun ve fotoğraflarınızı o şekilde çekin. Sevmediğiniz özelliklerinizi fotoğraflardan silerek olmadığınız gibi gözükün ve fotoğraflarınızla insanlara kusursuz olduğunuzu düşündürün, çünkü sizin dışınızdaki herkes kusursuz ve siz de ortama uyum sağlamalısınız.

Kendi hayatınızı yaşamayıp zamanınızı ünlülerin beş para etmez hayatlarında neler yaptığını tartışarak mı geçirmek istiyorsunuz? Gitmeniz gereken yer yine Instagram. Ünlülerin hesaplarını takip edin, paylaşımlarını beğenin. Birinin yazdığı yoruma kızan ünlülere destek çıkın. Büyük davalar bunlar. En az bir kişinin fanı olun ve diğer insanların ana sayfasını o kişiyle doldurarak herkesin de o kişiyi sevmesini sağlayın.

Özellikle video paylaşımlarına yorum olarak kalıplaşmış “Nobody:” gibi “meme template” leri kullanın. Böylece çok beğeni alabilir ve insanlara mizah yeteneğinizin olduğunu ispatlayabilirsiniz. Dikkat edin, zamanlama burada çok önemli. Her an tetikte bekleyerek paylaşım yapılır yapılmaz atışınızı yapmalısınız. Sizden önce başka biri o yorumu yapıp beğenilerinizi çalabilir ve siz de “Yorumlarım neden tutmuyor?” diye depresyona girip bir köşede ağlayabilirsiniz.

Mutlaka siyasi bir görüşünüz olsun ve fikirlerinizi özgürce dile getirin. Bilginizi, düşüncenizi ölçen biri mi var? Söyleyin gitsin! Siyasi olarak öteki tarafı savunan aptallarla dalga geçin, onlara neden yanlış düşündüklerini ispatlamaya çalışın. En doğru düşünce sizin düşünceniz ve siz onların hepsinden üstünsünüz. Tüm gün bu tartışmalara ısrarla devam edin çünkü yapabileceğiniz daha faydalı bir şey yok ve bu sizin en yüce amacınız. Takipçilerinizin sayfalarını siyasi görüşünüze göre Atatürk, Erdoğan gibi kişilerin sözleriyle ve resimleriyle doldurun ve karşı tarafa kışkırtıcı gelecek göndermeler, paylaşımlar yapın. Instagram bu tartışmalar için oldukça uygun bir ortam. Elinizdeki nimeti iyi değerlendirin.

Yaşınız kemale erdiyse kız düşürmek veya Berkecan avlamak sizin için hayati öneme sahip olabilir. Yalnızlık başınıza vurduysa ve sevgili yapmak istiyorsanız adresiniz yine Instagram. Gözünüze kestirdiğiniz biriyle tanışmak için sınırlarınızı zorlayıp özgün mesajlar atmaya çalışın. Nasılsın veya günaydın tarzında mesajlar görmezden gelinmenize sebebiyet verebilir. Herhangi bir yerde ekran görüntüsü almanız karşı tarafa bildirim gidebildiğinden başınızı belaya sokabilir, ondan da kaçının derim. Bu şekilde “Acaba bana yazdığı gibi hala başkalarına da yazıyor mudur?” paranoyasına kapılıp durmadan canınızı sıkacak bir kız arkadaşa sahip olabilirsiniz. Umarım ömür boyu mutlu olursunuz.

Gördüğünüz gibi Instagram’ın size var oluş amacı vermek, kendinizi değerli hissettirmek, çöpçatanlık yapmak gibi birçok vazifesi var. Siz de hemen bir Instagram hesabı açın ve sadece gerçekten sevdiğiniz sayılı kişileri ve ilgi alanlarınızla ilgili sayfaları takip etmek yerine dediklerimi uygulayın. Hayatınızın değiştiğini göreceksiniz.